Türk Malı Alarm Sistemi Seçenekleri

turk-mali-ev-isyeri-alarm-sistemi

Evleri veya iş yerlerini hırsızlık olayı gibi olaylardan korumak için yapılan sisteme alarm sistemi denir. Bu sistem kurulacak alana dışarıdan izinsiz gelen kişileri tespit etmek için ve girmelerini engellemek amacıyla kurulur. Sistem aktif hale geldiğinde koruma başlar ve dışarıdan oluşabilecek en küçük kapı ve pencere zorlamasında alarm sistemi devreye girerek yüksek seste alarm çalmaya başlar.

Alarm Sistemi

Günümüzde hırsızlık olaylarından korunmada en çok kullanılan yöntem alarm sistemidir. Kamera sistemiyle beraber kullanılması daha sağlıklı olurken kamera sisteminin kurulmasının zor olduğu yerlerde bu sistem daha sağlıklı kullanılır. Alarm Sistemi sayesinde mekanda kimse olmasa dahi hırsızlık olaylarından korunma üst seviyede olur. Bazı kamera sistemlerinde olduğu gibi bu sistemin de caydırıcı özelliği bulunur. Alarm sistemi olan yerlerde hırsızlık olayı ve girişimi diğer yerlere göre daha az olduğu gözlemleniyor.

Alarm Sistemi Çeşitleri

Alarm sistemi mekanı dışarıdan gelebilecek olan tehlikelere karşı korur. Dışarıdan izinsiz girişlerde, kapı ve pencere zorlamalarında devreye giren bu sistem izinsiz girmek isteyen kişinin caymasına sebep olurken çıkardığı yüksek sesle tehlikeyi çevreye haber vermede oldukça başarılıdır. Alarm sistemleri çeşitleri şunlardır:

  • Hırsızlık alarm sistemi
  • Ev alarm sistemi
  • İş yeri alarm sistemi
  • Araç alarm sistemi

Bu sistemlerin çalışma yöntemleri aynı fakat bazı özel sistemler sayesinde korunacak alana özgünleştirilebilir. Bu sistemlere hareket sensörü ve ışık sensörü de eklenebilir.

yerli-uretim-alarm-sistemleri
yerli-uretim-alarm-sistemleri

Ev Alarm Sistemi

Ev ve konutları dışarıdan gelebilecek tehlikelerden korumak amacıyla yapılan sistemdir. Dışarıdan giriş yapılabilecek kapı ve pencerelere takılan bu sistem en küçük zorlama devreye girer. Evinde kıymetli eşya bulunduran veya hırsızlık olaylarının fazla yaşandığı bölgelerde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Uzun süre evde bulunmayanlar için kamera sisteminden daha kullanışlı olan bu sistem uzun süre kullanışlar için de idealdir.

İş Yeri Alarm Sistemi

En çok hırsızlık olayının yaşandığı yerler olan iş yerlerini akşam saatlerinde korumak için uygulanan en ideal sistem alarm sistemidir. Kamera sistemi tüm hırsızlık sürecini kayıt altına alır fakat hırsızlığı engelleyici bir eylem içine girmez fakat alarm sistemi hırsızlek eylemi başlar başlamaz devreye girer ve kısa sürede hırsızların ifşa olmasını sağlar. Bu sistemde dışarıdan gelebilecek tehlikeler için kapı ve pencereler korunurken banka, kuyumcu gibi yerlerde duvarların kırılarak girilmesini engellemek için duvarlara da kuruluyor.

turk-mali-alarm-sistemi-secenekleri
turk-mali-alarm-sistemi-secenekleri

Araç Alarm Sistemleri

Özellikle büyük şehirle de sık aralıklarla gerçekleşen araç hırsızlığını önlemek için en büyük önlem araç alarm sistemidir. Akşam ve gece saatlerinde daha çok yapılan bu hırsızlıkta da yine alarm sistemi yüksek sesle hem araç sahibini hem de güvenlik güçlerini olay yerine topluyor. Araçlara takılan alarm sistemi sadece kapı, bagaj kapağı ve ön kaputa takılabilir. Bunların dışında tekerlek hırsızlığını önlemek için tekerleklere de takılabilir.