Desi Alarm Gsm Modülü Ne İşe Yarar?

desi-alarm-gsm-modulu-ne-ise-yarar

Bir güvenlik sistemine ihtiyaç duyup duymadıklarını veya hangi sistemin kendileri için en uygun olduğunu gerçekten bilmesi herkes için zor olabilir. Bu kılavuzu, okuyucularımızın hayatlarında bir ev güvenlik sisteminin değerini belirlemelerine yardımcı olmak için oluşturduk! Burada, artıları ve eksileri, etkinliği ve gerekliliği dahil olmak üzere ev güvenlik sistemleri hakkında önemli soruları ele alıyoruz.

Pek çok insan aşağıdaki gibi bir şey düşündükleri için bir güvenlik sistemi satın almaktan çekiniyor:

Bir ev güvenlik sistemi satın almanın önündeki caydırıcı unsurlardan biri, halkın güvenlik sistemlerinin etkili çözümler olup olmadığına dair güvence eksikliğidir. Aşağıda öğrenmek için yolculuğumuza katılın.

Ev Güvenlik Sistemleri Etkili mi? Ev Güvenlik Sistemine İhtiyacım Var mı?

Ev tipi hırsız alarm sistemlerinin suçları azalttığı sonucuna varmalarına yol açtı, bu da asıl beklentimize uyan bir gerçek. Alarmla donatılmış tek bir evin bile çevredeki alanı hırsızlar için daha az cazip hale getirdiğini belirlediğini açıkladı. Dahası, güvenlik sistemlerinin suçu diğer mahallelere kaydırmadan bunu yaptığını belirtti. Bir taşla iki kuş vurmaktan bahsedin.

Neden Ev Güvenliğine İhtiyacımız Var?

Suçu önlemenin net bir yolu olan ev güvenlik sistemlerinin birkaç avantajı vardır. Elbette dezavantajları da var. Güvenlik sektöründeki uzmanlar olarak her iki tarafı da anlıyoruz. Okuyucularımızın bir güvenlik sistemine taahhütte bulunmadan veya buna karşı karar vermeden önce madalyonun her bir yüzünü incelemesi gerektiğine inanıyoruz.

Emniyet

Hırsızların çoğu kapılardan girer. Hırsızların yüzde 70’inin evlere bir kapı veya pencere çerçevesi ve kapı veya pencerenin kendisinden girdiklerini, bu nedenle hareket sensörlerinin ne zaman açılıp kapatıldıklarını bize bildireceğini belirtti.

Kişisel olarak, birinin zorla içeri girmeye karar vermesi durumunda cam kırılma sensörlerimiz de var ve hareket sensörlerimiz, evimizin içinde veya çevresinde beklenmedik insan hareketlerini yakalar. Pencere Sensörü bu basit araçlar, sensörlerimizden biri kapanır kapanmaz akıllı güvenlik sistemleriyle bizi bilgilendirir, bu da olası bir hırsızlık başlar başlamaz harekete geçmemizi kolaylaştırır.

gsm-modullu-alarm-sistemleri
gsm-modullu-alarm-sistemleri

Suç Olmadan Önce Önler

  • Diğer insanlara yakınlık: Evimiz yoğun nüfuslu bir alandaysa, hırsızların evimizi soyma olasılığı daha düşüktür.
  • Trafik: Sadece bazıları araba kullansa da, hırsızlar bir evin dışındaki trafiği olası bir tehlike olarak görür. En azından nihayet hafta içi çoğu gün uğraştığımız o saçma tampondan tampona trafiğin olumlu bir etkisini bulduk.
  • Evdeki insanlar: Çoğu hırsızlık evde kimse olmadığında meydana gelse de, yine de bizim gibi insanlar evdeyken meydana geliyor, rahatsız edici bulduğumuz ancak şaşırtıcı olmayan bir başka gerçek.

Artan Güvenliğin İşaretleri

Bahçe işaretleri, dış mekan kameraları, alarmlar ve köpeklerin hepsi hırsızlar için caydırıcıdır, okuyucularımız için sık sık vurguladığımız bir başka gerçektir.Ankete katılan hırsızların yüzde 80’inin, içeri girmeye çalışmadan önce hedef evlerinde alarm olup olmadığını kontrol edeceklerini söylediklerini duymak, bizim güvenliğimiz ve eşyalarımızın güvenliği konusunda bizi cesaretlendirdi.