Desi Alarm Sistemleri

İnsanlar, yaşam alanlarının her açıdan güvenli olmasını isterler. Bunun için güvenlik risk durumlarına göre çeşitli alarm sistemlerini kullanarak, hem erken uyarı hem de caydırıcılık oluşturmaya çalışırlar. Ev ve iş yerleri için en çok tercih edilen alarm sistemleri başında, hırsız alarm sistemi geliyor. Desi alarm sistemleri sayesinde, güvenlik önlemleri alınmaya çalışılıyor. Daha çok evde olunmadığı ya da işyeri kapalı bunduğu zamanlarda, izinsiz girişleri önlemek, kapı ve pencerelerde zorlama olduğunda, alarm sistemi çalışarak, ışıklı ve sesli uyarı yaparak, eylemden vazgeçilmesini sağlamak için kullanılmaktadır.

Alarm Sistemleri

Güvenlik riski oluşturabilecek her türlü etken için özel alarm sistemleri geliştirilmiştir. Desi markası, ülkemizde kullanılan en kaliteli alarm sistemleridir.

Kurulum yapılan ve talep edilen alarm sistemleri şunlardır;

  • Hırsız alarmı,
  • Yangın alarmı,
  • Gaz kaçağı alarmı,
  • Su baskını alarmı,
  • Tıbbi alarm,
  • Panik alarmı,

Her alarm sisteminin çalışma şekli farklıdır ve yapılacak olan hassasiyet ayarlarına göre risk algılaması yaparak çalışmaya başlayacaktır. Alarm sistemleri için geliştirilen teknolojiler sayesinde, kablolu ve kablosuz seçenekler sunulmaktadır. Güvenlik için kurulumu yapılan alarm sistemlerinde, elektrik kesintilerinden etkilenmemesi için özel enerji kaynağı olan akü sistemleri bulunmaktadır. Kurulu bulunduğu yerde elektrikler kesilse bile alarm sistemi çalışmaya devam edecektir.

Ev ve İşyeri Alarm Sistemleri

Desi markası yerli üretim olarak alarm ihtiyaçlarına profesyonel çözümler sağlamaktadır. Kablolu, kablosuz, uzaktan kumandalı ve şifreli kontrol sistemlerine sahiptir. Ev ve iş yeri alarm sistemleri, algılama dedektörü, dış alan sirene ve tüm aksesuarları ile birlikte kurulmaktadır. Profesyonel ekipler tarafından yapılan keşif sonrası, ihtiyaç duyulan alarm sistemi ekipmanları belirlenir ve kurulum yapılır. Alarm sistemlerinde, telefon hattı arama özelliği bulunmakta ve alarm çalışmaya başladığında, ev ya da iş yeri sahibinin telefonuna bildirim gelerek hemen bilgilendirme yapmaktadır.

desi-alarm-sistemi

Hırsız Alarmı

İnsanların yaşadığı her yerde hırsızlık olayları yaşanabilmektedir. Bu olayların önlenebilmesi için en iyi yöntemlerden birisi alarm sistemleridir. Evlerde çelik kapılar kullanılsa bile çoğu zaman hırsızlık olaylarına engel olamamaktadır. Hırsız alarm sistemi takıldığında, caydırıcılık açısından oldukça etkili olacaktır. Evinizin güvenliğini sağlayabilmek için hırsız alarm sisteminin takılması, gerekli önlemleri almasın için önemli bir işlem olacaktır. Desi marka alarm sistemleri ile hırsızlık olaylarına karşı en iyi önlemi alabilir, sistemin uzun süre sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Yangın Alarmı

Ev ve iş yerlerinde, yangına neden olabilecek bazı durumlar, insanlar tarafından ilk başta hissedilmeyebilecektir. Yangın alarm sistemleri, yapılacak olan hassas duman algılama ayarları ile yangın başlamadan çalışmaya başlayacak ve en yakında bulunan tüm insanları uyarmaya başlayacaktır. Yangın riski, can ve mal güvenliği için her zaman büyük tehlike oluşturacaktır. Evinizde uyurken bile yangın riski oluştuğunda, alarm sayesinde hemen uyanacak, gerekli tedbirleri alarak, can güvenliğinizi sağlayabileceksiniz. Yangın alarm sistemlerinde, hassas dedektörler kullanılmakta ve olası kayıpların önüne geçilmeye çalışılmaktadır.

Alarm Sistemi Kurulumu

Güvenlik tedbirleri, her alanda önemlidir ve oluşabilecek risklerin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Desi alarm ve güvenlik sistemleri ürünlerini tercih edenler, kurulum yapılacak alarm sistemlerine isterlerse telefon arama modülünü ekletebiliyorlar. Alarm sistemi kurulumu, uzman ekipler tarafından yapılmakta ve kurulum yapılacak yer için proje oluşturulurken, kablolu ya da kablosuz tercihler kullanılmaktadır. Kablosuz kurulumlarda, kablo çekme işlemi olmadığı için kurulum daha kolaydır. Alarm santrali kurulduktan sonra, alarm sensörlerinin yerleştirileceği noktalar belirlenir. Bu noktalar, sensör ile santralin en iyi iletişim kurabileceği yerlerdir. Alarm kurulumu yapıldıktan sonra risk durumlarına göre hassasiyet ayarı yapılmaktadır.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle